Träumeland Materac Powiew Wiosny 60 x 120 cm

T015231

New product

Materac o wymiarach: 60 x 120 cm

Materac Powiew Wiosny

More details

Producent: Traumeland

1 039,00 zł tax incl.

More info

Pokrowiec sleep safety 13% Lyocell (Tencel®), 87% poliester - Wyjątkowy pokrowiec sleep safety z ochroną przeciw przemoczeniu bardzo dobrze przepuszcza powietrze. Dzięki nasączeniu go lawendą i melisą jest w naturalny sposób antybakteryjny. Nadaje się do prania w temp. do 60 °C. Włóknina Wash - 100% poliester - wykonana z poliestrowych włókien Hollow nadaje się do prania i przez to nadaje się dla dzieci alergicznych. Ponadto włóknina Wash posiada bardzo dobre właściwości powracania do pierwotnego kształtu i jest składnikiem pokrowców materacy Träumeland. Tencel® - TENCEL® otwiera nowa epokę w technologii włókien. Produkowany jest w ekologicznym procesie z celulozy (Europejska Nagroda Ekologiczna).TENCEL® w naturalny sposób łączy wiele zalet innych włókien: włókno TENCEL® jest delikatne jak jedwab, mocne jak poliester, łatwe w pielęgnacji jak Akryl, chłodne jak len, cieple jak wełna i bardziej chłonne od bawełny. Wchłania 130% więcej wilgoci niż bawełna. Idealnie nadaje się do skóry wrażliwej. TENCEL® posiada także właściwości antybakteryjne. Warstwa z włókien 3D - ze względu na liczne pojedyncze włókna poliestrowe warstwa z włókien 3D ma nieporównywalne właściwości wentylacyjne, a także jest wyjątkowo elastyczna. Dziecko może na niej swobodnie oddychać i się nie pocić.

Pianka Cellpur - zawiera w swoim składzie TENCEL®. Dzięki temu materac z tej pianki ma szczególnie wysokie właściwości wentylacyjne. Pianka bardzo dużym stopniu przyjmuje wilgoć i uwalnia ja do otoczenia, zapewniając suche środowisko spania, co zapobiega rozwojowi bakterii i roztoczy. Comfort Pads - dzięki trójwymiarowej formie segmentów piankowych (comfort pads)materac jest bardzo elastyczny i optymalnie wspiera kręgosłup dziecka. Ponadto segmenty piankowe umożliwiają swobodny przepływ powietrza w materacu, przez co doskonale sprawdzają się w łóżeczku niemowlęcym.

Cechy materaca Traumeland Powiew Wiosny:

W materacu została użyta zimna pianka Cellpur z dodatkiem sproszkowanych włókien Tencel, który poprawia właściwości pianki pod względem usuwania wilgoci do otoczenia, stwarzając tym samym suche środowisko niekorzystne dla rozwoju drobnoustrojów.

Przewiewność materaca jest zapewniona dzięki wolnym przestrzeniom pomiędzy segmentami piankowymi materaca oraz pionowym otworom wentylacyjnym. Pianka Cellpur charakteryzuje się doskonałą elastycznością punktową, która jest dodatkowo wzmacniana przez niezależne segmenty piankowe. Ponadto z obydwu strona materaca (dla niemowląt i nieco starszych dzieci) znajduje się siatka z włókien 3D, której zadaniem jest maksymalizacja wentylacji przy powierzchni materaca, ważnej szczególnie dla najmłodszych dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie regulować temperatury ciała i mogą łatwo ulegać przegrzewaniu. Dopełnieniem rozwiązań wentylacyjnych w materacu jest pokrowiec sleep safety Tencel. Pokrowiec zapewnia nieprzemakalność a jednocześnie jest przewiewny, nie wymaga zatem stosowania tamujących przepływ powietrza podkładów ochronnych. Część pokrowca przeznaczona pod główkę dziecka stanowi drobna siateczka wentylacyjna, która umożliwia praktycznie swobodny przepływ powietrza w tym miejscu. Funkcja ta jest opcjonalna i można zrezygnować z jej wykorzystywania. Usztywniane dłuższe boki materaca (z nacięciami wentylacyjnymi) zabezpieczają przez poślizgnięciem się nóżki dziecka podczas prób podnoszenia się w łóżeczku.

W materacach nie posiadających odpowiednich usztywnień po bokach występuje ryzyko powstania różnego typu urazów wynikających z poślizgu dziecka na krańcach materaca przy próbie wstawania. Dzięki temu, że pokrowiec nasączony jest melisą i lawendą ma on właściwości antybakteryjne. W ciągu godziny unicestwianych jest 99,9% bakterii znajdujących się na materacu. Naturalne antybakteryjne działanie pokrowca materaca jest długotrwałe, nie zmniejsza się nawet po wielokrotnym wypraniu pokrowca.

Materac może być wykorzystywany przez dzieci alergiczne. Nie zawiera on żadnych substancji mogących wywoływać lub stymulować alergie. Pokrowiec sleep safety stymuluje wentylację materaca, zabezpieczając go przed przemoknięciem. Wilgoć jest rozprowadzana po powierzchni, dzięki czemu może szybciej odparować. Nie jest ona jednak przepuszczana w głąb materaca. Nie jest zatem konieczne stosowanie osobnych podkładów zabezpieczających. Nie należy stosować podkładów nieprzepuszczających powietrza, które tworzą bardzo niezdrowy klimat w łóżeczku. Pokrowiec w materacu jest zdejmowany i składa się z dwóch niezależnych części. W razie zabrudzenia lub zamoczenia można odłączyć górną część pokrowca i ja wyprać. Dolną część pokrowca można w tym czasie przełożyć na górę, dzięki czemu dziecko nie odczuje zmiany. Materac posiada następujące certyfikaty: Öko-Tex Standard 100, Klasa 1 dla niemowląt - potwierdza, że wszystkie wykorzystane materiały mogą być przeznaczone dla niemowląt, LGA - potwierdzający użycie pianki niezawierającej szkodliwych substancji, FKT - potwierdzający bezpieczeństwo wkładu materaca.

Accessories